مناسب برای14 ماهگی (مصرف اسفناج زیر 1 سال اکیدا ممنوع است!!)

در قابلمه کوچکی چند برگ اسفناج را که خوب شسته شده است بریزید و درب قابلمه را بگذارید. لازم نیست اسفناج را خورد کنید زیرا هر چه سبزیجات موقع پخت ریزتر شود ویتامین بیشتری از دست میدهند. اجازه بدهید اسفناج با آب خودش پخته شود (درب قابلمه را بگذارید و صبور باشید تا اسفناج بخارپز شود) و هیچ گونه آبی اضافه کنید. خورد کردن اسفناج را به بعد از پخته شدن آن موکول کنید.
حالا نصف یک پیاز کوچک را سرخ کنید و وقتی پیاز کاملا سرخ شد، اسفناج را هم به پیاز تفت داده شده اضافه کنید و خیلی کم تفت دهید. یک عدد گردوی رنده شده را هم به مواد اضافه کنید و بگذارید با مواد تفت بخورد. روی یک عدد نان تست کمی از مواد را بگذارید و یک لایه پنیر وررقه ای روی آن قرار دهید و سپس نان تست دیگری روی آن قرار دهید و آن را در ساندویج میکر بگذارید. بعد از درست شدن ساندویچ آن را خرد کنید و به صورت غذای انگشتی به کوچولوها بدهید. میتوانید از آب لیمو ترش به عنوان چاشنی استفاده کنید.

نکته:
1) برای آن دسته از بچه های بالای 14 ماه که به یبوست مبتلا شده اند، این غذا بسیار عالیست. بعد از 1سال مصرف اسفناج داخل سوپ مجاز است و تا حد زیادی یبوست را برطرف میکند و اصطلاحا روده را جارو میکنه. اسفناج چون دارای کلروفیلست عضلات روده را تحریک کرده و تخلیه مدفوع را آسان میکند.
2) اسفناج هوش افزاست و سرشار از آهن است.اسفناج تعداد گلبولهای قرمز خون را افزایش میدهد. بهترین دارو برای مبتلایان به کم خونی است. لذا با توجه به اینکه کلسیم مانع جذب آهن میشود پس مصرف برانی اسفناج با ماست از لحاظ علم تغذیه غلط است!
3) برگ اسفناج از نظر طب سنتی در خانواده سردی ها قرار میگیرد. خاصیت تب بر دارد. استفاده از آن در سالاد به هضم غذا کمک میکند.
4)برای بچه های 2 سال میتوانید قارچ رنده شده و سرخ شده، ذرت، آواکادو را هم به ساندویچ برانی اضافه کنید.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید