مناسب برای +1 سال به بالا

مرحله 1: ابتدا 5 عدد مغز بادام را در آب جوش بریزید و پوستش را بگیرید و بادام به اصطلاح سفید شده را رنده (الک) کنیدو آن را کنار بگذارید.
مرحله 2: سه عدد سنجد را هم پوست بگیرید و گوشت آن را رنده کنید.هسته و پوست سنجد را دور بریزید. سنجد را هم کنار بگذارید.
مرحله 3:دو قاشق چایخوری آرد سبوس گندم و 1 قاشق چایخوری آرد برنج را در دو فنجان آب سرد حل کنید.
مرحله 4: به اندازه 6 قاشق شير پاستوریزه را روي حرارت ملايم بجوشانيد. آرد سبوس گندم و آرد برنج را که درآب حل شده را آرام آرام به شیر اضافه کنید و هم بزنید تا گلوله گلوله نشود.
مرحله 5: حالا مغز بادام رنده شدهرا هم به مواد اضافه کنید.آرد برنج به پخت طولانی احتیاج دارد. مواد را مرتب هم بزنید تا قوام آید.
مرحله 6: وقتی فرنی به قوام مطلوب رسید،5 دقیقه به موقع برداشتن آن است، سنجد رنده شد را به فرنی اضافه کنید و اجازه دهید 5 دقیقه در مواد بپزد. فرنی ما آماده است. وقتی مواد به حرارت مطلوب رسید، میتوانید روی فرنی را با پسته رنده شده تزیین کنید.

نکته:
1)پودرسنجدی که در عطاری ها وجود دارد مخلوطی از هسته‌ میوه سنجد و گوشت سنجدو پوستِ قهوه ایِ براقِ آن است که اگر با هم آسیاب شود و با شیر استفاده شود بیماری آرتروز را درمان میكند. لذا پودر سنجد عطاری برای فرنی کودک به هیچ عنوان مناسب نیست!!
2)به اعتقاد دانشمندان سنجد یک خوراکی فوق العاده از لحاظ غذایی است و داروی کسانیست که از لاغری رنج میبرند. سنجد ضد نفخ و یبوست آورست و برعکس سبوس گندم که ملین است عمل میکند. لذا این غذا کاملا متعادل است. اما برای کودکانی که به اسهال مبتلا هستند مصرف تعداد بیشتری از سنجد در این غذا توصیه میشود. سنجد ضد تب و لرز است.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید