مناسب برای 12 ماه به بالا

یک لیوان عدس را پاک کرده و خوب بشوئید و اجازه بدهید 8 ساعت خیس بخورد. در این 8 ساعت، دوبار آب عدس را عوض کنید تا نفخ آن گرفته شود. سپس عدس را در ظرفی بریزید و روی شعله بگذارید. پس از پخت كامل عدسها اجازه بدهید عدس بی آب شود.سپس عدس را در میکسر ميكس كنید و 1 ليوان شير به عدسی میکس شده اضافه کنید و آن را روی شعله بگذارید تا عدسی رقیق نباشد و خوب جا بيافتد و در انتها زیر غذا را خاموش کنید و كمي كره یا یک قاشق چایخوری خامه به آن اضافه كنيد و عدسی را هم بزنید. بهترست خامه در غذا نجوشد. پس بعد از خاموش کردن شعله، خامه را اضافه کنید. اين نوع عدسي، عدسی سفید نام دارد و براي صبحانه ني ني ها ايده آل است .

نكته:
1) از11 ماهگي به بعد ميتوانيد كمي خامه پاستوريزه به سوپ كودك اضافه كنيد. مصرف خامه برای کودکان کم وزن که در برنامه غذایی خود نیاز به انرژی بیشتری دارند، توصیه میشود. در کودکانی که دچار اضافه وزن هستند مصرف خامه ممنوع است.
2)بعد از 1‌سالگی میتوان به کودک روزانه حدود 0.5 لیتر شیرگاو داد، اما این کار اصولی دارد؛توصیه میشود ابتدا باید شیر را رقیق‌ کنید یعنی یک‏دوم از این نیم لیتر، آب جوشیده سرد شده باشد. پس از 1-2ماه، میتوان از دو‌ سوم شیر و یک سوم آب و بعد از مدتی فقط شیر استفاده کرد تا کودک با شیر دچار مشکل گوارشی نشود.
3)شیر در سال دوم زندگی (چه شیرمادر باشد، چه شیرگاو) فقط 30 درصد نیاز کودک را تامین میکند، پس اگر کودکی فقط شیر بخورد، حتما دچار سوءتغذیه خواهد شد. غلظت پروتئینها،املاح و ویتامینها در شیرمادر یا شیر پاستوریزه قطعا نمیتوانند نیازهای کودک را برآورده کنند پس باید به او غذاهای سفت تر هم داد که آب کمتر و موادغذایی بیشتری دارد. به همین دلیلست که خوراک کودک در سال دوم زندگی باید 70 درصد غذا و 30 درصد شیر باشد.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید