مناسب برای 9 ماه به بالا

ابتدا یک قاشق غذاخوری لوبيا سفید به مدت 8 تا 12 ساعت بگذارید تا خوب خیس بخورد و آب آن را دو مرتبه عوض کنید. سپس را با گوشت گوسفندی خالص بدون چربی (به انداره یک تخم مرغ) و نصف یک پیاز کوچک پياز را با مقداري آب و لوبیاهای خیس خورده بگذاريد تا كاملا با هم بپزدو همه محتويات حليم خصوصا لوبیا كاملا پخته و نرم شوند. سپس با گوشت كوب یا میکسر یا غذاساز، آن را نرم و يكنواخت كنيد. كره را آب كرده و اضافه ميكنيم اگر نی نی ما به کم خونی مبتلاست به جای کره از روغن زیتون بدون بو استفاده کنید. اين حليم نياز به شكر ندارند. میتوانید موقع سرو این غذا، یک قاشق آب انار تازه به عنوان چاشنی رویش بریزید.

نكته:
1) لوبیاسفید در پیشگیری از یبوست موثرست و یبوست منشاء بسیاری از بیماری هاست. لوبیاسفید به رفع کم خونی کمک شایانی میکند و منیزیم موجود در آن به بهبود عملکرد سیستم گردش خون و افزایش ‏جذب کلسیم و رسیدن اکسیژن کافی به سلول‌هایاری میرساند.
2) آب انار به تصفیه خون کمک میکند و اشتها آورست و چاشنی بسیار سالمی است که ضد سرطان و بیماریهای کلیوی است. فراموش نکنید مصرف زیاد آن خصوصا برای اطفال باعث افت فشار خون میشود پس به توصیه می شود بیش از 1 یا 2 قاشق آب انار به حلیم نیافزایید.
3)اگر کودک را به غذاهای له شده با میکسر عادت دهید، کودک به این بافت غذایی عادت کرده و در ماه های بعد و خصوصا از سن1سالگی به بعد که او تا حد زیادی مجاز به مصرف غذای خانواده است، با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد. چون با عادت دادن او به غذاهای میکس شده با میکسر او دیگر توان پذیرفتن غذای میکس نشده را نه از لحاظ جسمی (معده و روده) و نه از لحاظ حسی (نوع بافت غذا) ندارد و بدین ترتیب مشکلات مادر آغاز شده و در غذای کودک با مخاطره روبرو خواهد شد.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید