مناسب برای12ماه به بالا

مرحله 1) دو عدد بادمجان متوسط را پوست کنده کمی نمک بزنید و در آفتاب بگذارید بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. قسمت کلاهک بادمجان و پایین بادمجان ها که تخم دارد را از آن جدا کنید و در غذای کودک نریزید. فقط بخش فاقد تخم بادمجان را در غذای کودک استفاده کنید. لازم نیست بادمجان سرخ شود.
مرحله 2) بادمجانها را درون قابلمه بریزید و با 1لیوان آب و کمی زردچوبه با حرارت ملایم بگذارید پخته شود. وقتی بادمجانها به قدری پخته شد که کاملا قابل له کردن باشد و آب بادمجان رو به اتمام بود بادمجانها را با گوشت کوب له کنید. به بادمجانهای له شده 2 قاشق غذا خوری کشک (کشک پگاه کم نمک تر از سایر کشک هاست) اضافه کنید و مواد را هم بزنید. سپس 2 عدد گردوی پودر شده را هم به کشک و بادمجان بیافزایید و اجازه دهید با حرارت ملایم پخته شود. اجازه بدهید آب کشک هم کمی تبخیر شود و گردو هم خوب پخته شود. 5 دقیقه مانده به سرو غذا،کمی پودر نعناع خشک به مواد داخل قابلمه اضافه کنید. توصیه می شود موقع سرو غذا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون روی غذای کودک بریزید.


نکته:
1)بادمجان نفاخ است و استفاده از گردو و نعناع تا حد زیادی باعث خنثی شدن نفخ آن میشود.
2) از کشک پاستوریزه که دارای برچسب و مجوز بهداشتی است استفاده کنید. همیشه کشک کوچک بخرید و از کشک مانده درب باز استفاده نکنید.
3) کشک با حجم کم، 1ماده غذایی معجزه آساست که در بردارنده تمامی خواص شیرست.
4) طبعا بادمجان سرخ شده و سیر داغ و پیاز داغ و زعفران، هر غذایی را خوشمزه تر میکند اما در وهله اول تغذیه سالم کودک و پرهیز از مواد آلرژی زا مثل زعفران در سنین نوزادی و کودکی است .
5) این غذا اصلا نمک نیاز ندارد چون کشک نمک دارد و آب کشک هم بخار میشود. کلا مصرف نمک در غذای کودکان توصیه نمیشود.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید