مناسب برای12ماه به بالا

مرحله 1) به اندازه یک کاسه لوبیا سفید را به مدت 8 ساعت در آب بریزید و بگذارید خیس بخورد تا نفخ آن گرفته شود. طی این 8 ساعت یکی دوبار آب لوبیا را عوض کنید.سپس لوبیا را داخل یک قابلمه مناسب بریزید و روی آن به حدی آب بریزید که روی آنها لوبیا را بگیرد و آن را روی حرارت بگذاریم تا خوب بپزد.
مرحله 2) پس از اینکه لوبیاها کاملاً پخته و نرم شدند، آنها را از روی حرارت بر ‌دارید و آبکش ‌کنید تا آب اضافی آنها گرفته شود. سپس آنها را چرخ ‌کنید و یا با گوشت کوب کاملا له کنید و دوباره داخل قابلمه بریزید و روی حرارت بگذارید. یک فنجان شیر را داخل آن برریزید و شیر را با لوبیا سفید له شده مخلوط کنید تا شیر کاملاً جذب لوبیاها شود. اجازه بدهید تا لوبیا و شیر کمی قوام پیدا کند و مرتب هم بزنید.پوره را از روی حرارت بردارید و نصف قاشق مرباخوری کره را داخل پوره بریزید و مخلوط ‌کنید. پوره را داخل ظرف مناسب ریخته و سرو کنید.


نکته:
1) لوبیا سفید در پیشگیری از یبوست موثرست،به روند نوسازی سلول ها کمک میکند و کم خونی را برطرف میکند. جالب اینکه میزان آهن این گیاه ۲ برابر آهن موجود در گوشت گاو است!!
2) فراموش نکنید حبوبات و بخصوص لوبیا سفید نفاخ است پس حتماا قبل از مصرف آن برای کودکان در آب خیس بخورد. خیس خورد حبوبات نه تنها نفخ حبوبات را از بین میبرد بلکه مدت زمان پخت آنها را کوتاه تر میکند و کوتاه تر شدن مدت زمان طبخ به معنای حفظ بیشتر ویتامین موجود در مواد خوراکی است.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید