مناسب برای8ماه به بالا

مرحله 1) تعداد 3 عدد هویج متوسط و 1عدد سیب‌زمینی متوسط را پوست کنده و آنها را به صورت مکعب‌های کوچک، خرد کرده و در قابلمه کوچکی بریزید. یک فنجان دال عدس را پاک کرده و آن را خوب بشویید و بگذارید 7-8 ساعت خیس بخورد و 2 یا سه مرتبه آب آن را خالی کنید. دال عدس و نصف قاشق چایخوری گشنیز و یک لیوان آب را نیز به هویج و سیب زمینی داخل قابلمه اضافه کنید و آنها را بر روی حرارت قرار دهید تا مواد به جوش بیایند. سپس، درِقابلمه را بگذارید تا مخلوط 40 دقیقه یا تا زمانیکه دال عدس و سبزیجات کاملاً نرم شوند، به آرامی بجوشد. در صورت نیاز و در اواسط پخت، مقدار کمی آب جوش به مخلوظ اضافه کنید.
مرحله 2) مخلوط را در دستگاه غذاساز ریخته و یا آن را از صافی درشت رد کنید تا به صورت پوره‌ای نرم و یکدست درآید. میتوانید مقداری شیر خشک هم به سوپ آماده شده اضافه کنید. مقداری از پوره را در کاسه‌ای ریخته و درجه حرارت آنرا امتحان کنید و در صورت نیاز و پیش از دادن آن به کودک، پوره را خنک کنید.


نکته:
1) پوره دال عدس پس از سرد شدن، سفت و غلیظ میشود. بنابراین میتوانید در زمان گرم کردن مجدد آن، مقدار کمی شیر خشک آماده شده را به پوره اضافه کنید.
2)میتوانید یک قاشق آب عصاره قلم گوسفند را که قبلا طرز تهیه آن را آموزش داده ایم به غذای کودک اضافه کنید.
3)عدس را میتوان به عنوان مسهل برای کودکان بالای 8 ماه مصرف کرد چون دارای لعاب زیادی است که در درمان ناراحتی های روده نیز موثر است. ضمنا عدس برای کودکانی که در معرض کمبود آهن هستند، بهترین پیشنهاد است.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید