مناسب برای14ماه به بالا

3 عدد نان تست را در کمی آب خیس کنید تا نرم شود. سپس 1 عدد پیاز را هم رنده کنید. 300 گرم گوشت گوسفندی چرخ شده و فاقد چربی را با پیاز رنده شده و نان تست له شده و یک عدد تخم مرغ خام و کمی نمک و زردچوبه خوب مخلوط کنید. سپس با کف دست به آن شکل بدهید و در روغن سرخ کنید.

هر دو طرف کبابها و اطرافشان را در روغن سرخ کنید. روی کباب میتوانید کمی سبزیجات مثل ریحان ساطوری شده و چند قطره آب لیمو ترش تازه بپاشید. سعی کنید کباب طوری باشد که کودک بتواند با انگشتانش آن را بردارد و به دهان ببرد. موقع خوردن غذاهای انگشتی به هیچ عنوان کودک را تنها نگذارید و همواره پیش او باشید.

نکته:
1) میتوانید از پوره سبزیجاتی مثل سیب زمینی به جای برنج استفاده کنید و بخش کربوهیدرات های غذا را تکمیل کنید.
2)اگر تمایل دارید کباب را با نان به کودک بدهید، بهترست نان سنگک را که سبوس دار است، انتخاب کنید و اگر همراه کباب برنج به کودک میدهید،برنج را به صورت کته طبخ کنید! آن هم برنج شمالی بهترین برنج برای کودکان است. همراه کردن این غذا با گوجه فرنگی کباب شده و یک بشقاب سبزیجات تازه یا بخار پز و البته طعم دار شده با آبلیمو یا آب نارنج نیز توصیه میشود. نوشیدنی مناسب این غذاآب پرتقال تازه (برای کودکان +1 سال) است زیرا نوشیدن نوشابه یا دوغ با کباب ارزش غذایی آن را پایین می آورد و جذب آهن موجود را کم میکند.
3) در مورد مصرف سماق و سن مصرف سماق در کتب علمی توصیه ای به چشم نمیخورد اما جانب احتیاط را حداقل تا 1.5 سال نگاه دارید.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید