مناسب برای10ماه به بالا

مرحله 1) ماهی سلمون یا ماهی کفال را انتخاب کنید و اجازه بدهید با مقداری آب و کمی زردچوبه بپزد. آب زیاد روی ماهی نریزید. بهترست ماهی در آب کم پخته شود تا خواصش بیشتر حفظ شود.حدود 15 دقیقه پخت ماهی طول میکشید. ماهی را در سبد تمیزی بگذارید تا آب آن کاملا گرفته شود. سپس کاملا ماهی را از تیغ و استخوان خالی کنید. پس از اطمینان از نبود تیغ، ماهی را در میکسر بریزید.
مرحله 2) یک عدد سیب زمینی متوسط آب پز رنده شده و یک پیاز کوچک رنده شده و کمی جعفری ساطوری شده و یک عدد زرده تخم مرغ خام (یا دو عدد زرده بلدرچین خام) را به ماهی درون میکسر اضافه کنید. اجازه بدهید خوب میکس شود.
مرحله 3) حال از مواد به اندازه کافی بردارید و اشکال متنوع به آن بدهید و آن را داخل ماهیتابه سرخ کنید. ن


نکته:
1) تا پیش از 1 سالگی در غذای کمکی کودکان از سفیده تخم مرغ استفاده نکنید. پس از یکسالگی میتوانید از تخم مرغ کامل استفاده کنید.
2)استفاده از سیر و زعفران، هر دو به دلیل احتمال آلرژی برای کودکان زیر 1سال ممنوعست.
3) در مورد مصرف ماهی در کودکان پیش از 1 سال نتایج ضد و نقیضی به چشم میخورد عده ای از محققان مانندپزشكان سوئدی اعتقاد دارند نوزادانی كه تا قبل از رسیدن به 9 ماهگی ماهی میخورند در سنین بالاتر و پیش دبستانی كمتر دچار خس خس سینه میشوند. در مقابل عده ای از متخصصان تغذیه خوردن ماهی را پیش از 1سالگی خطرناک دانسته اند! در هر صورت موقع خرید ماهی، ماهیهای کوچک را انتخاب کنید تا کمتر فلز سمی جیوه در آنها تجمع یافته باشد. ماهیانی که کمترین میزان جیوه را دارند عبارتند از: کفال، سلمون، ساردین، کلیکا، قزل آلا ،ماهی سفید.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید