مناسب برای10ماه به بالا

ابتدا فیله ماهی به انداره 4 بند انگشت و بدون تیغ را با مقداری پیاز و روغن سرخ کردنی تفت دهید. سپس یک عدد کدوی کوچک و یک عدد هویج کوچک و یک عدد قارچ نگین شده را به ماهی اضافه کنید. سپس نصف فنجان جو پرک شده یا برنج شمالی را به سوپ اضافه کنید. حالا وقت آن است که کمی آب یا آب گوجه به مواد اضافه کنید و اجازه بدهید تا سوپ با شعله خیلی کم بپزد. نیم ساعت قبل از اینکه غذا آماده شود مقداری جعفری را اضافه کنید.

بعد از نیم ساعت غذای کودک آماده است. حالا سوپ را در دستگاه غذاساز بریزید و میکس کنید تا له شود.  مواد غذایی وقتی رنده شده داخل غذا ریخته شود، ویتامین زیادی از دست میدهند. تاکید میکنم بهترست بعد از پخت مواد غذایی آنها را با غذاساز ریز کنید. در پایان میتوانید کمی روغن زیتون یا کره روی غذا بریزید و با آب لیمو آن را طعمدار کنید.

نکته:
1)کدو اثر ملین دارد و باعث رفع یبوست و سوءهاضمه میشود،‌ تب را پایین می‌آورد.کدو سرشار از ویتامین C وA است.
2)بهتر است بچه ها به غذاهای میکس شده عادت نکنند. اگر بچه ها به غذای های همیشه میکس شده عادت کنند، مدیریت غذای آنان دشوار خواهد شد. اگر کودک شما به غذاهای میکس شده عادت کرده است، سعی کنید آهسته آهسته با کم کردن مقدار غذای میکس شده و درشت کردن بافت غذا این عادت را از او دور کنید. این پروسه گاه بیش از یک ماه طول خواهد کشید اما عملی است.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید