مناسب برای 12ماه به بالا
مرحله 1) 1 قاشق غذاخوری آرد برنج (آرد برنج خانگی با برنج شمالی به آرد برنج صنعتی اولیت دارد)و 1 فنجان شیر سرد و یک عدد زده تخم مرغ خام یا زرده تخم بلدرچین خام را باهم مخلوط کنید و بعد روی حرارت ملایم بگذارید و مرتب هم بزنید.
مرحله 2) 1 عدد خرما را پوست بکنید، هسته آن را خارج کنید و له کنید و داخل مواد بریزید. 1 عدد گردو را هم با رنده ریز رنده کنید و به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و اجازه بدهید حدود 15 دقیقه بجوشد و غلیظ شود! مواد روی شعله را مرتب هم بزنین تا ته نگیرد.
مرحله 3) بعد از پختن یک بند انگشت موز را له کنید و با یک قاشق مربا خوری عسل مخلوط کنید و به غذا اضافه کنید. موز و عسل نباید پخته شوند. موقع سرو فرنی میتوانید موز و عسل را به فرنی اضافه کنید.این فرنی بسار مقوی و خوشمزه و محبوب بچه ها در هر سنی هست.


نکته:
1) عسل نباید پخته شود و یا حرارت ببیند.طبق دیدگاه طب سنتی هندی ، عسل نباید به هیچ روشی اعم از حرارت مستقیم یا مخلوط با نوشیدنی های داغ مثل آب جوش یا چایی، بیشتر از 40درجه سلسیوس حرارات ببیند زیرا حرارت دادن عسل موجب دشواری هضم آن و تبدیل آن به مواد لزج و چسبناکی میشود که با چسبیدن به غشای موکوسی، مجاری بدن را مسدود میکنند متخصصان طب سنتی ایرانی و دانشمندان آمریکایی نیز این نکته را آزمایش کرده و تایید میکنند.
2) تخم بلدرچین و تخم مرغ و گردو همگی از خوراکی های مقوی و در عین حال هوش افزا هستند

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید