مناسب برای 12ماه به بالا

مرحله 1) یک عدد تخم مرغ را با مقداری وانیل با چنگال کمی هم بزنید تا از لخته بودن در بیاد. سپس 1.5 قاشق ماست خامه ای را به مواد اضافه کنید. ماست بهتر است تقریبا سفت باشه، چون اگر رقیق باشه مقدار بیشتری آرد لازم میشه و در نتیجه خاگینه ما سفت میشه. از ماست خامه ای شیرین استفاده کنید تا به بهترین مزه برسید. مواد را هم بزنید تا یکدست شود.حالا 1.5 قاشق آرد بریزید. یک چهارم قاشق بگینک پودررا به مواد اضافه کنید. غلظت مایه باید مثل فرنی گرم باشد. اگه غلظت آن مثل فرنی نبود باز آرد بریزید.
مرحله 2)تابه را گرم کنید. دقت کنید تابه داغ نشود فقط کافیست که تابه گرم باشد. مواد را داخل ماهیتابه بریزید و طوری پخش کنید که لایه خیلی نازکی تشکلیل شود. وقتی یک طرف خاگینه طلایی شد آن را برگردانید تا طرف دیگر هم طلایی شود. حالا شیره انگور را روی خاگینه آماده شده بریزید. میتوانید پودر پسته و گردو را هم وسط آن بریزید و آن را مثل رولت بپیچید سپس قسمت بیرونی خاگینه را هم کمی شیره انگور بریزید و برش بزنید یا اینکه ساده ساده آن را به بچه ها بدهید. سرد یا گرم بودن آن فرقی نمیکند. خاگینه را میتوانید با میوه های فصل یا پسته و گردو و مواد مغذی تزیین کنید.

نکته:
1) شیره انگور درست مانند خود انگور مقدار قابل توجهی ویتامین «آ»، «ب» و «ث» دارد وضد نفخ هم هست و برای کودکان ضعیف و لاغر، بسیار مقویست. شیره انگور دشمن کم خونی هم هست . فقط فراموش نکنیم که کودکان بالای 1 سال اجازه مصرف شیره انگور را دارند.
2) خاگینه برای صبحانه موتور مغز را روشن میکند. اگر بچه ها تخم مرغ را ساده نمیخورند، این روش را امتحان کنید.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید