مناسب برای12ماه به بالا


مرحله 1) 5 عدد مغز فندق بو داده نشده را با آب داغ خیس کنید و سپس پوست بکنید و آن را حسابی پودر کنید. فندق پودر شده را همراه دو سوم لیوان آب، در ظرف کوچکی بریزید و سپس یک قاشق غذاخوردی آرد برنج (یا آرد برنج قهوه ای) را به مواد اضافه کنید. مواد را روی اجاق گاز بگذارید و اجازه بدهید با شعله ملایم حرارت ببیند. حریره فندق را مرتب هم بزنید تا قوام بیاید.
مرحله 2) از قبل یک استکان کشمش (سایه خشک یا آفتاب خشک) را تمیز کنید و خوب بشوئید تا گل و خاک در کشمش باقی نماند. کشمش تمیز شده را با یک لیوان آب جوشیده ولرم در مخلوط کن، میکس کنید، تا بصورت شیره در آید. شیره کشمش را صاف کنید و آنرا در ظرفی بریزید.
مرحله 3) عصاره کشمش مرحله 2 را به مقدار دلخواه به حریره فندق اضافه کنید و صبر کنید تا خنک شود و سپس حریره فندق را به بچه ها بدهید. بچه ها حریره فندق را دوست دارند. البته دقت کنید که افزودن کشمش اجباری نیست و به دلخواه است.

نکته
1)فندق برای حفظ سلامت مغز و خون‌سازی ضروری است، مخصوصا برای کودکان در حال رشد. فندق حاوی آنریمی است که جلوی کم خونی را میگیرد. فندق دارای مواد معدنی زیر است: کلسیم، که برای رشد استخوان و دندان‌ ها ضروری است. آهن، که در خون ‌سازی نقش دارد. روی، که نقش مهمی در رشد دارد. پتاسیم، که برای تحریک سیستم عصبی و عملکرد مناسب عضلات و ماهیچه‌ ها ضروری است.
2) هم کشمش و هم فندق برای رفع یبوست کودک موثر هستند. در مصرف آن نبایستی زیاده روی کرد.مصرف کشمش و فندق برای کودکان بالای 1 سال مجاز است.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید