مناسب برای10ماه به بالا
مرحله 1) یک فنجان شیر پاستوریزه کم چرب را با نصف فنجان جو پرک شده در قابلمه ای بریزید و بر روی حرارت متوسط قرار دهید و با یک همزن آنرا بهم بزنید تا جو داخل شیر پخته شود. جو و شیر را به مدت 20 دقیقه با حرارت ملایم بپزید و مرتب به هم بزنید.
مرحله 2) وقتی مخلوط کمی خود را گرفت و اصطلاحا قوام آمد یک قاشق مربا خوری جوانه گندم خورد شده و نصف فنجان آب سیب را در 5 دقیقه آخر طبخ به مواد داخل قابلمه اضافه کنید واجازه دهید ۵ دقیقه‌ بجوشد.
مرحله 3) مخلوط به دست آمده را در ظرف کوچکی بریزید و اجازه بدهید کمی خنک شود و به عنوان صبحانه به کودک بدهید.میتوانید به این خوراکی کمی دارچین اضافه کرد.

نکته:
1)سیب مزاج را تنظیم میکند کودکان مبتلا به اسهال و یبوست هر دو میتوانند با خوردن سیب به حالت متعادل برسند. براي بدست آوردن خاصيت ضد اسهالي سيب بايد آن را بدون پوست مصرف نمود و برای رفع يبوست بايد سيب را با پوست مصرف نمود تا به عنوان ضد يبوست عمل کند. موقع آب گیری از سیب باید دانه های سیب را خارج کرد زیرا دانه هاي سيب داراي سيانيد است و مصرف زياد آن ايجاد مسموميت ميکند.
2) برای کودکان بالای 1 سال میتوانید به این صبحانه پر خاصیت کمی عسل اضافه کنید. اضافه کردن عسل فقط زمانی مجاز است که غذا خنک شده باشد چون گرم شدن عسل آن را سمی میکند. ضمنا به دلیل سم بوتولیسم مصرف عسل برای کودکان زیر 1 سال و حتی در برخی کشورها زیر 2 سال ممنوع است.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید