مناسب برای8ماه به بالا

مرحله 1) 1یا2تکه استخوان مرغ یا قلم گوسفند را با1پیاز به مدت 1 ساعت خوب بپزید. سپس 1 قاشق غذاخوری گوشت مرغ چرخ کرده یا گوشت گوسفندی بدون چربی به آن اضافه کنید و 2 ساعت به پخت ادامه بدهید. بعد نصف سیب زمینی خرد شده و نصف هویج خرد شده را که قبلا بخار پز کرده اید به مواد اضافه کنید و کمی روغن بیافزایید. 3 یا4 دقیقه بعد همه مواد را داخل غذاساز یا مخلوط کن بریزید و بعد از صافی رد کنید.

مرحله 2)نصف استکان ماکارونی(برای بچه های زیر 1 سال ماکارونی رشته ای) ریز و خرد شده را در آب در حال جوشیدن بریزید و10 دقیقه بعد آنرا آبکش کنید.

مرحله 3) ماکارونیهای آبکش شده را با مواد صاف شده مرحله 1مخلوط کنید. چند برگ گشنیز ساطوری شده روی آنها بریزید و به مدت1ربع آنها را دم کنید. موقع مصرف ماکارونیهارا با پشت قاشق نرم کنید. کودکان معمولا این غذا را دوست دارند.

نکته:
1)سوپ از اولین غذاهاییست که بشر خاکی تهیه کرد و نقش مهمي در حفظ قدرت بدني دارد، شاهد آن هم پهلوانان قديم يونان هستند كه براي نيرو گرفتن، قبل از مسابقات يك دل سير سوپ ميخوردند. پس به قویترین نی نی دنیا سوپ بدهید!

2) این سوپ از آنجا که شامل همه گروه های مواد غذایی است غذایی کامل و مقویست. البته دقت کنید که رشته های ماکارونی سفت نباشد و به خوبی نرم شده باشد. تعداد کمی از کودکان به آرد گندم واکنش آلرژیک نشان میدهند لذا قبل از مصرف ماکارونی بهترست از عدم آلرژی به گندم در کودک مطمئن شوید. فراموش نکنید سوپ شل و رقیق را بچه ها نمیپسندند.

3)میتوانید برای مزه دار کردن غذا و جذب بهتر آهن چند قطره آب نارنج یا آب لیمو ترش روی غذا بچکانید.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید