مناسب برای9ماه به بالا

مرحله 1) 1تکه سینه مرغ یا را با1پیاز به مدت نیم تا یک ساعت با حرارت ملایم و کم آب بگذارید خوب بپزید. سپس در اواخر پخت 5 عدد قیسی به آن اضافه کنید و تا پخته شدن کامل قیسی که زمان زیادی هم نمی برد به پخت ادامه بدهید. بعد از پخته شدن کامل مرغ و قیسی، آنها را با یک عدد زرده تخم مرغ در غذا ساز بریزید و خوب میکس کنید.

مرحله 2)ماهیتابه کوچکی بردارید و پس از داغ شدن در آن روغن سرخ کردنی بریزید و سپس با قاشق دانه دانه مایع را داخل ماهیتابه بریزید. این کوکو خیلی زود سرخ شده و آماده می شود

نکته:
1) برای کودکان زیر 1 سال مصرف تخم مرغ ممنوع است. پس بهتر است برای کودکان زیر 1 سال فقط زرده و برای بچه های بالای 1 سال تخم مرغ کامل استفاده کنید.

2) قیسی سرشار از ویتامین A و K است. این خوراکی برای بچه های مبتلا به یبوست تاثیر شگفت انگیزی دارد.برای تهیه قیسی از میوه زردآلو به منظور حفظ رنگ نارنجی، به آن دی اکسید سولفور اضافه میکنند. در صورت اضافه نکردن این ماده رنگ قیسی قهوه ای میشود. فریب ظاهر قیسی های صنعتی زیبا و خوش رنگ و آب را نخورید و قیسی های قهوه ای را موقع خرید انتخاب کنید.

3)میتوانید این غذا را با یک عدد گردوی پودر شده مقوی کنید. زکریای رازی خوردن قیسی را با مغز گردو توصیه میکند چون داروی بسیار خوبی برای روده است.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید