مناسب برای 9 ماه به بالا

در ظرفی یک لیوان آب جوشیده خنک شده را با 35گرم شیر خشک و 70 گرم شکر (یا کمتر) و 350 گرم آرد جوانه گندم یا آرد جوانه سایر غلات و 17 میلی لیتر روغن گیاهی (ام سی تی اویل) ترکیب کنید. مواد بالا را در ظرفی بریزید و به مدت 5 تا 7 دقیقه بجوشانید. سپس به میزان 3 لیوان آب جوشیده خنک شده و 5 میلی لیتر شربت مولتی ویتامین به آن اضافه نمایید تا رقیق شود. در طول روز میتوانید 5 وعده هر بار به میزان 30 میلی لیتر به ازای هر یک کیلوگرم وزن کودک به کودک بخورانید. برای مثال کودک شما با وزن 8 کیلوگرم میتواند هر روز 5 وعده و هر بار یک ظرف کوچک از معجون استفاده نماید.

نکته:
جوانه گندم را میتوانید در خانه درست کنید. مثل سبز کردن سبزه عید.همین که گندم تمیز شسته جوانه زد آن را خشک کنید و آن را پودر کنید و در ظرف دربسته ای در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. زیاد درست نکنید چون تازه هر چیزی بهتر از فریز شده آن است.

این معجون مورد تایید متخصصین اطفال هست و بدون نگرانی میتوانید به کودک بدهید. چیزی خارج از برنامه غذایی کودکان در آن وجود ندارد که شما را نگران کند. فقط دقت کنید کودکانی که به گندم آلرژی دارند از آن استفاده نکنند چون در این معجون جوانه گندم استفاده شده است.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید