مناسب برای18ماه به بالا
این سس مخصوص سبزیجات و برای بچه های بدغذا که سبزیجات نمیخورند خوبه!

یک فنجان نخود را 8 ساعت قبل خیس كرده، پوست بگیرید. اگر فرصت نبود،ابتدا نخود را پخته،بعد پوست آنرا بگیرید.‌نخود پوست گرفته را با مقداری آب و یك حبه سیر پوست كنده (اگر کودک به سیر حساسیت ندارد)و یک نوک قاشق نمك كاملا بپزید و و آن را از چرخ گوشت یا میکسر طور رد کنید که تبدیل به پوره شود و بافت آن دقیقا مانند ماست باشد. نخود باید طوری پخته باشد كه پس از چرخ كردن، هیچ زبری نداشته باشد. یک قاشق روغن كنجد را كم كم داخل پوره نخود بریزیدو به هم بزنید تا روغن كاملا جذب نخود شود. آب یك عدد لیمو تازه را می‌گیریم و با پوره مخلوط کنید. حموس بدست آمده را در یك ظرف گود بلورین بریزید و رویش را با پشت قاشق صاف ‌كنید.
یک سس سالم مثل حموس میتواند سبزیجات خام را برای بچه ها جذابتر کند. کودکان فرو بردن غذا یا سالاد و سبزیجات در سس را دوست دارند، همانطوری که غذا خوردن با انگشتان دست را دوست دارند!

نکته:
1)نخود به دلیل داشتن زینک(روی) در روند تشکیل سلول‌های استخوانی و افزایش اشتها نقش دارد. زینک در جذب ویتامین A شرکت دارد و در دوره‌ی بارداری به رشد جنین کمک میکند. زینک درون نخود دوست رشد کودکان و نوجوانان نیز محسوب میشود و سلامت حس بویایی، چشایی و بینایی را حفظ میکند. با افزودن نخود در صورتی که حتما حتما خیس خورده باشد و خوب پخته و له شده باشد به راحتی مواد مغذی مورد نیاز کودک را فراهم کنید.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید