مناسب برای14 ماه به بالا

مرحله 1)100 گرم نشاسته ها را در ظرفی بریزید و روی آن آب بریزید. طوری که آب تا روی نشاسته بیاید و نشاسته خیس بخورد. 5 دقیقه بعد آب روی نشاسته را خالی کنید و سپس 3 لیوان آب انار روی نشاسته بریزید و با حوصله آن را هم بزنید تا نشاسته در آب انار حل شود. حالا آن را از صافی رد کنید. اگر نه دسر شما گلوله گلوله میشود. در یک ظرف پیرکس یا ظرف لعابی آب و نشاسته را بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید. نشاسته زود ته میگیرد پس هم زدن آن باید مداوم باشد. صبر کنید تا آب انار و نشاسته به جوش بیاید و غلیظ شود.
مرحله2) وقتی رنگ نشاسته از کدر به حالت شفاف درآمد، 250-300 گرم شکر در قابلمه بریزید.
مرحله3) وقتی شکر حل شد،1 قاشق کره را هم به مواد اضافه کنید. صبر کنید مواد به غلظت مناسب برسد. وقتی که خط قاشق از روی مایه محو نشود، مسقطی انار ما غلیظ شده است.
مرحله 4) مسقطی را از روی شعله برداشته وصاف و یکدست داخل ظرف بریزید. روی آن را پر از پودر پسته یا پودر نارگیل بکنید. مسقطی باید داخل یخچال سرد شود و بعد آنرا به شکل دلخواه برش زد.

نکته:
1) میتوانید مسقطی را با آب درست کنید و لی در این صورت به ازای هر قدر نشاسته، دو برابر آن باید شکر ریخت و هم بزنید. و به جای آب انار آب بریزید. در صورت تهیه مسقطی با آب میتوانید بعد از آب شدن کره، 2 قاشق گلاب به مواد اضافه کنید. زعفران دم کرده را هم در لحظات آخر میتوان به مواد افزود. اما هل و گلاب و زغفران اغلب برای کودکان آلرژی زا است.
2) آجیل ها سرشار از مواد مغذی هستند که به وزن گرفتن کودکان و سلامتی آنها کمک میکنند.
3) اغلب بچه ها مزه انار را میپسندند و ضمنا انار به تصفیه کننده خون شهرت دارد. رنگ قرمز انار برای بچه ها اشتها آور است و مسقطی ما ظاهری شبیه ژله پیدا خواهد کرد اما سالم و مقوی.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید