مناسب برای1.5 سال به بالا

ابتدا 1 عدد موز را پوست بکنید. دو لایه کمپوت آناناس یا آناناس تازه را هم خرد کنید. تکه های موز و آناناس را با یک لیوان ماست شیرین و کم چرب و نصف لیوان شیر، چند قطره وانیل و دو قاشق غذا خوری عسل و نصف فنجان یخ خرد شده را در مخلوط کن بریزید و آن ها را به صورت مایعی یکنواخت درآورید. به این ترتیب نوشیدنی شما آماده سرو خواهد بود. بهترست اسموتی را در لیوانهای بلند و بلوری بریزید تا ظاهر بهتری داشته باشد و بچه ها به خوردن آن تشویق شوند.
نوشیدنی ای که در مواد اولیه اش ماست و شیر با هم مخلوط میشوند، «اسموتی» نام دارد و این نوشیدنی یک اسموتی است. این گروه از نوشیدنیها سبک و مغذی اند و خوردنشان برای بچه ها توصیه میشود. 

نکته:
1) باید برای تهیه این نوشیدنی از ماست و شیر کم چرب استفاده کرد زیرا در غیر اینصورت چربی زیاد این مواد غذایی غلظت بیش از حدی به این نوشیدنی میدهد که چندان مورد پسند بچه ها نیست.
2) خیلی وقتها بوی ماست باعث میشود بچه ها رغبتی به خوردن این نوشیدنی نداشته باشند پس بهترست قبل از مخلوط کردن تمام مواد، ابتدا ماست را با شیر رقیق کرد و با وانیل بوی ماست را بگیرید.
3) بهترست نی کلفت داخل لیوان اسموتی بگذاریدزیرا اسموتی یک نوشیدنی نسبتاً غلیظ است و در نی های معمولی گیر میکند و باعث کلافگی کودک خواهد شد.
4) این نوشیدنی بهترست آن را برای میان وعده عصر فرزندتان سرو کنید.
5) اگر کودکتان چاقست بهترست تمام مواد اولیه را کم کالری باشد مثل شیر و ماست کم چرب، خرما.
6) اگر کودکتان یبوست دارد از مواد غذایی فیبردار برای طعم دادن به این نوشیدنی استفاده کنید، مثل کنجد یا بادام زمینی و توت فرنگی
7) اگر کودکتان عدم تحمل به لاکتوز دارد میتوانید از شیر کم لاکتوز یا شیر بدون لاکتوز استفاده کنید تا عامل لاکتوز یا قند شیر که ممکنست دلیل بروز عوارض گوارشی او باشد، حذف شود.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید