مناسب برای8ماه به بالا

مرحله 1) یک قاشق غذاخوری آرد برنج را در یک فنجان آب سرد حل کنید و روی شعله بگذارید و آن را مرتب هم بزنید تا به غلظت کافی برسد.
مرحله 2)یک عدد بادام را در آب بگذارید تا پوستش کنده شود و سپس بادام را پودر کنید و به مواد مرحله اول اضافه کنید تا با آرد برنج بپزد.
مرحله 3) یک عدد هلوی متوسط را نصف کنید و کاملا پوست آن را بگیرید و آن را رنده کنید. نصف هلو رنده شده را داخل مواد مرحله 1 بزیزید و اجازه بدهید به مدت یک ربع مواد کاملا پخته و نرم شود. وقتی کاملا پخت اجازه بدهید کمی خنک شود و به بچه ها بدهید. مطمئن باشید مزه این کرم برای بچه ها بسیار محبوب است. میتوانید روی کرم را با تکه های هلو یا سایر میوه های فصل که برای کودکان مجاز است تزئین کنید.

نکته:
1) هلو ملین است و خوردن هلو سموم را از بدن کودک خارج میكند. در طب سنتی به خانمهای باردار پیشنهاد میشود که اگر میخواهند بچه زیبایی داشته باشند باید هلو بخورند!
2) میتوانید کرم چند میوه درست کنید. مثلا( هلو و موز) یا (سیب و موز) یا (سیب و گلابی) را همزمان رنده کنید و در کرم بریزید. فقط فراموش نکنید در پخت غذا برای کودک حالت مزاجی او را حتما در نظر بگیرید. اینکه کودک شما به یبوست یا اسهال مبتلاست در انتخاب میوه میتواند بسیار موثر باشد. بچه ها عاشق کِرِِم ها هستند.برای بچه های بالای دوسال میتوان کرم ها را حتی در حجم کم به عنوان میان وعده استفاده کرد. بچه هایی هم که از میوه خوششان نمی آید را با این خوراکی میتوان میوه خور کرد.
3) بادام سرشار از کلسیم است و خوراک کودک را مغذی کرده و به رشد وزن کودک کمک میکند.

نظر دادن

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید