آموزش نقاشی

فعالیتهای هنری کودکان هر چند  گاهی اوقات از طرف برخی والدین و حتی اولیای مدرسه جدی گرفته نمی شود، فعالیتهی مهم در توسعه مهارت ها و پرورش کودک است. اگر شما هم هنوز به نقاشی کشیدن به عنوان فعالیتنی نه چندان پر اهمیت نگاه می کنید، توصیه می کنیم حتما این نوشته را تا انتها بخوانید.

 

 فواید نقاشی از دیدگاه روانشناسی کودکان:

۱- نقاشی به هماهنگی چشم ها و دست های کودک کمک می کند

۲- نقاشی کشیدن کودکان ، راهی عالی برای تقویت ماهیچه های کوچک دستان بچه هاست که در سنین مدرسه و از اول ابتدایی در مهارت نوشتن کودکان نقش مهمی دارد.

۳- در نقاشی کشیدن؛ هم نیم کرده چپ مغز که محل فعالیتهای تحلیلی و منطقی است و هم نیم کرده راست  که محل فعالیتهای خلاقانه و احساسی است ، فعالیت می کند.

هماهنگی و فعالیت دو نیم کرده، اهمیت زیادی در قدرت حل مسائل پیچیده دارد که نقش مهمی در موفقیتهای افراد بازی می کند.

۴- نقاشی کردن کودکان به آن ها اجازه تفکر خلاق ، تصمیم گیری و حل مسئله را در محیطی امن فراهم می کند.

۵- نقاشی کشیدن برای بچه ها فرصتهای زیادی برای آموزش و یادگیری فراهم می کند که یادگیری رنگ ها و اشکال هندسی ، بیان ایده ها ، ترکیب رنگها و آزمایش آن ها از آن جمله است.

۶- نقاشی کردن کودکان، فرصتی برای تمرین خلاقیت باز است ، در نقاشی فقط یک راه درست وجود ندارد و برای بیان ایده های و استفاده از خلاقیت آزادیم!

۷- نقاشی کشیدن راهی خوب برای کسب آرامش است  و به رها شدن از استرس و به کاهش تنشها در گذر از دوران و موقعیت های سخت زندگی کمک می کند.

در زیر مجموعه ای جذاب از آموزش مرحله به مرحله نقاشی گردآوری شده است که شما می توانید با پرینت گرفتن آنها و یا فقط نشان دادن آنها به کودکانتان از آنها بخواهید برای شما نقاشی کنند.

 

logo-samandehi

آخرین بشقاب تزیین غذا

آخرین دستور غذایی

به گروه تلگرام مشهد نی نی بپیوندید